KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11176007
nr 1117 6007
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Akvarell, Lars Norrman (1915-1979), Båt, 14x23 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 3 juli 2017
kl 19:13:36
350 kr
450 kr
3 jul
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman